تبلیغات کلیکی چیست؟

تبلیغات کلیکی یکی از محبوب ترین شیوه های تبلیغ در فضای آنلاین می باشد .

تبلیغات کلیکی (Pay Per Click) به سبک  تبلیغاتی که در آن ها تبلیغ دهندگان شما به ازای هر کلیک انجام شده به روی تبلیغاتتان در بستر های  نشر دهنده ، هزینه را پرداخت می نمایید . در این روش شما هیچ هزینه ای برای نمایش هایی که منجر به کلیک نمی شوند پرداخت نمی‌کنید.

این روش شاید از نظر اقتصادی هم به صرفه به نظر بیایید چون شما به ازای هر کلیک که تبلیغتان می خورد. هزینه پرداخت می نمایید که در نتیجه شما هدفمند برای مخاطبان واقعی خود هزینه ی تبلیغ می دهید .

شرکت تبلیغ 360 با شناخت کامل از پتانسیل های تبلیغات کلیکی و دسته بندی دقیق وب سایت ها بر اساس ارتباط با مشاغل می تواند یکی از دقیق ترین و موثر ترین روش های تبلیغات کلیکی در ایران را ارائه دهد .

تبلیغات کلیکی

تبلیغات PPC یا تبلیغات CPC ؟

این اصطلاح تبلیغات کلیکی به دلیل مشابه بودن و برداشتهای اشتباه از این دو عبارت می‌تواند باعث گیج شدن تبلیغ‌دهندگان شود. در ادامه به بررسی دو عبارت به صورت خلاصه می پردازیم.

پرداخت به ازای کلیک (PPC)

PPC کوتاه شده Pay Per Click همان پرداخت به ازای کلیک است و به شیوه ای از پرداخت هزینه ی تبلیغات اشاره دارد. در این شیوه پرداخت ، تبلیغ دهندگان به ازای هر کلیک انجام شده در بستر های نشر دهنده به روی تبلیغاتشان به نشر دهنده مبلغ مشخصی پرداخت می‌کنند.

هزینه هر کلیک (CPC)

CPC کوتاه شده Cost Per Click و به معنای هزینه هر کلیک است. هزینه هر کلیک زمانی به کار شما می آید که شما در حال برنامه‌ریزی و اجرای کمپین های تبلیغاتی خود به صورت پرداخت به ازای کلیک ( PPC ) هستید و هزینه ای که در نظر دارید برای هر کلیک بپردازید را CPC می‌نامید.

تبلیغات کلیکی

انواع تبلیغات کلیکی

  • همسان (Native )
  • تبلیغات در جستوجو (Search Ads)
  • ریتارگتینگ (Retargeting)
  • ریتارگتینگ محصول (Product Retargeting)
  • تبلیغات بنری (Baner Ads)

برآورد هزینه و ثبت سفارش تبلیغات

GET STARTED

0$

باتشکر ، به زودی با شما تماس خواهیم گرفت

نوع خدمات تبلیغات را انتخاب کنید

شما باید یک مورد را انتخاب کنید

مرحله بعدی

تنظیمات گوگل ادوردز

جهت تعیین میزان بودجه کمپین به موارد زیر توجه نمایید :

میزان ورود کاربر:

متوسط ورود تا 50 دلار 1000 کاربر و حداکثر ورود 5000 کاربر میباشد.

متوسط ورود تا 100 دلار 2000 کاربر و حداکثر ورود 10000 کاربر میباشد.

متوسط ورود تا 200 دلار 4000 کاربر و حداکثر ورود 20000 کاربر میباشد.

متوسط ورود تا 500 دلار 10000 کاربر و حداکثر ورود 50000 کاربر میباشد.

هزینه هر کلیک حداقل یک سنت می باشد.

تمامی تبلیغات در موبایل نمایش داده خواهند شد.

شما باید یک مورد را انتخاب کنید

مرحله بعدی

کلمه کلیدی

شما باید یک مورد را انتخاب کنید

مرحله بعدی

کمپین تبلیغات بنری
تعداد کلیک در روز را انتخاب کنید
شما باید یک مورد را انتخاب کنید

مرحله بعدی

نوع تبلیغات کلیکی را انتخاب کنید

شما باید یک مورد را انتخاب کنید

مرحله بعدی

کمپین تبلیغات تلگرامیشما باید یک مورد را انتخاب کنید

مرحله بعدی

تنظیمات تبلیغات پیامکی


شما باید یک مورد را انتخاب کنید

مرحله بعدی

کمپین تبلیغات همسان
تعداد کلیک در روز را انتخاب کنید
شما باید یک مورد را انتخاب کنید

مرحله بعدی

کمپین تبلیغات پوش نوتیفیکیشن
تعداد کلیک در روز را انتخاب کنید
شما باید یک مورد را انتخاب کنید

مرحله بعدی

نوع تولید محتوا برای تبلیغات اینستاگرام را مشخص کنید

در صورتی که نیازی به تولید محتوا ندارید و محتوای آماده دارید به مرحله بعد بروید.
شما باید یک مورد را انتخاب کنید

مرحله بعدی

گستره تبلیغات را انتخاب کنید

شما باید یک مورد را انتخاب کنید

مرحله بعدی

برآورد هزینه نهایی

هزینه به تومان میباشد :

Summary

توضیحات اطلاعات مقدار قیمت
تخفیف :
مجموع :

ثبت سفارش

همسان (Native)

یکی از محبوب‌ترین روش‌های تبلیغات برای برندهای بزرگ می باشد. در تبلیغات همسان، محتواهای مدنظر تبلیغ‌دهندگان در قالب تصویر و متن به کاربران نمایش داده می‌شود. تبلیغات همسان در ایران معمولا در قالب مطالب پیشنهادی (Recommendation Ads) و در محیط سایت‌ها به کاربران نشان داده می‌شوند..

تبلیغات در جست و جو (Search Ads)

از دیگر روش های محبوب انجام تبلیغات در ایران تبلیغات در جست و جو است. در این نوع تبلیغات محتوای تبلیغی تبلیغ دهندگان در نتیجه جستجوی کاربران اینترنت و در صورتی که مرتبط با عبارت جستجو شده توسط کاربران باشد به آن‌ها نمایش داده می‌شود. یکی از ملموس ترین مثال های تبلیغات در جستجو، تبلیغات گوگل (Google Ads) هستند. در تبلیغات گوگل تبلیغ دهندگان کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود را تعریف کرده و گوگل با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی خود و با توجه به میزان ارتباط آن کلمات کلیدی با عبارات جستجو شده توسط کاربران، محتواهای تبلیغاتی تبلیغ دهندگان را به آن‌ها نشان می‌دهد.

ریتارگتینگ (Retargeting)

روش دیگری از تبلیغات کلیکی تبلیغات ریتارگتینگ (Retargeting) می باشد که به سبب عملکرد مناسب خود و نتایج مطلوبی که برای تبلیغ‌دهندگان رقم زده است در طی سال‌های گذشته در میان متقاضیان محبوب شده است. در ریتارگتینگ کاربرانی که حداقل یک بار از سایت تبلیغ‌دهنده بازدید کرده‌اند را در محیط اینترنت شناسایی و تبلیغات مرتبط با هر کاربر را به او نشان می‌دهد. از جمله مزیت‌های مهم و برجسته این نوع تبلیغات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: قابلیت بهینه سازی پیشرفته ، قابلیت هدفگیری دقیق و بهبود تصویر برند .

ریتارگتینگ محصول (Product Retargeting)

تبلیغات ریتارگتینگ محصول (Product Retargeting) نوع پیشرفته تری از تبلیغات ریتارگتینگ می باشد. در این نوع تبلیغات صاحبین کسب وکار ، کاربران سایت خود را در محیط اینترنت شناسایی می‌کنند و محصولی را که کاربر قبلا در سایت تبلیغ دهنده مشاهده کرده بود را به او نمایش می‌دهند. با توجه به اینکه کارکرد اصلی این نوع تبلیغات نشان دادن محصول دیده شده توسط کاربر در محیط اینترنت است، این نوع تبلیغات بیشترین استفاده را برای تبلیغ دهندگان مالک سایت های فروشگاهی دارد.

تبلیغات بنری (Banner Ads)

تبلیغات بنری یکی از ابتدایی ترین نوع تبلیغات اینترنتی که در ابتدا به صورت اجاره ای (Rent) و پرداخت به ازای نمایش (CPM) به تبلیغ دهندگان ارائه می‌شدند. در طی سال های گذشته بستر های نشر تبلیغات به ارائه تبلیغات بنری به صورت پرداخت به ازای کلیک (PPC) روی آورده‌اند. تبلیغات بنری همانطور که از نام آن‌ها پیداست به صورت بنری و معمولا در بالا و ستون های کناری سایت های نشر دهنده تبلیغات ارائه می شود..

تلفن مشاوره تبلیغ 360

مشاوره تبلیغات کلیکی

در صورتیکه برای ایجاد کمپین های کلیکی نیاز به مشاوره داشتید میتوانید با مشاوران و کارشناسان تبلیغ 360 در ارتباط باشید.

مزایای تبلیغات کلیکی چیست ؟

مقرون به صرفه بودن

در تبلیغات کلیکی (PPC) ، شما تنها به ازای کلیک هایی که کاربران به روی تبلیغات شما می‌کنند هزینه پرداخت می کنید، بنابراین به ازای نمایش های دریافت شده هزینه ای بیشتری پرداخت نمی‌کنید و می‌توانید با توجه به قیف بازاریابی و فروش ، کمپین های تبلیغات کلیکی خود را به صورت دقیق برنامه ریزی کنید.

هدفمندی

هدفمند بودن تبلیغات کلیکی رو می توان کلیدی ترین مزیت‌ این نوع از تبلیغات دانست که میان کسب و کار ها برای تبلیغات به محبوبیت رسیده است . در تبلیغات کلیکی این قابلیت وجود دارد که تنظیمات مختلف را برای کمپین های کلیکی خود بر اساس اطلاعاتی که از مخاطبان بدست می آورید تغییر دهید.

قابل سنجش بودن

پلتفرم های ارائه دهنده تبلیغات کلیکی‌ باید گزارش های کاملی از هزینه ها و نتایج حاصل از این هزینه ها به تبلیغ دهندگان ارائه دهند، همچنین در تبلیغات کلیکی با استفاده از ابزارهایی همانند گوگل تگ منیجر (Google Tag Manager) و گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) قابلیت مانیتور و تحلیل اطلاعات مربوط به کمپین های کلیکی وجود دارد. شما می‌توانید با استفاده از این ابزارها نتایج حاصل از تبلیغات انجام شده را به دقت مورد بررسی و تحلیل قرار دهید.

 سریع بودن

تبلیغات سنتی زمان بر می باشد و شاید روزها طول بکشد. اما در تبلیغات کلیکی شما از لحظه تصمیم به نمایش تبلیغات تا اجرای آن به روی محیط اینترنت تنها چند ساعت فاصله دارید. و همچنین تبلیغات کلیکی نتایج بسیار سریع تری نسبت به روش های دیگر بازاریابی دارا می باشند.

منابع آموزشی

می توان یکی از دلایل افزایش محبوبیت تبلیغات کلیکی در سال های اخیر را قابلیت آموزش و یادگیری این نوع تبلیغات بر شمرد. تیم های متخصص فعال در شرکت های بازاریابی تصمیم های خود را مبتنی بر دانش و آموخته های خود اخذ می‌کنند و آشنایی با تبلیغات کلیکی و مزیت ها و معایب و مدیریت تخصیص بودجه به آن نقش کلیدی در افزایش محبوبیت این نوع تبلیغات داشته است و در مقایسه با روش های دیگر تبلیغات یک مزیت کلیدی تلقی می‌شود.

تبلیغات کلیکی PPC Ads

معایب تبلیغات کلیکی چیست ؟

نیازمندی زمان

برخلاف مدل های تبلیغات اجاره ای که شما در پایان دوره کیفیت ترافیک دریافتی را مورد بررسی قرار داده و در مورد تداوم انجام تبلیغات در آن رسانه تصمیم می‌گیرید، در تبلیغات کلیکی به دلیل اینکه داده های مربوط به تبلیغات به صورت زنده قابل تحلیل و بررسی هستند، ارزیابی تبلیغات کلیکی در لحظه امکان پذیر بوده و برای بهینه‌سازی و بهبود تبلیغات کلیکی خود ملزم هستید که زمان کافی را به بررسی‌ داده ها و بهینه سازی این تبلیغات اختصاص دهید .

نیازمندی تجربه و دانش کافی

در تبلیغات کلیکی تجربه و دانش برای برنامه ریزی و اجرای موثر و مفید کمپین های تبلیغات نیاز دارید و عدم برخورداری از این دو عامل موجبات هدر رفت بودجه‌ بازاریابی شما می شود. در آژانس ها و شبکه های تبلیغاتی معمولا افرادی به عنوان اکانت منیجر (Account Manager) به کسب و کار ها در برنامه ریزی و اجرای کمپین های تبلیغات کلیکی کمک می‌کنند .

بودجه کمپین ها به سرعت مصرف می شوند

تبلیغات کلیکی نیازمند نظارت و بهینه سازی دائم می باشد ، زیرا اجرا کردن کمپین نیازمند بودجه مشخص به عنوان سرمایه می‌باشد که در صورت نبود بهینه سازی و نظارت، سرمایه و هزینه شما بازگشتی در پی نخواهد داشت .

تبلیغ لزوما منجر به فروش نمی‌شود

شما باید به این نکته را بدانید که کلیک های صورت گرفته بر روی تبلیغات شما و کاربرانی که به وبسایت شما می‌آیند لزوما به فروش و اهداف بازاریابی شما منجر نمی‌شوند و وظیفه طراحی صفحه فرود (Landing Page) و محصولات یا خدماتی که به شما در تبدیل کاربران اینترنت به خریداران کمک می‌کنند همچنان در زمان اجرای کمپین‌های تبلیغاتی باقی است .

تیم تبلیغ کلیکی تبلیغ 360 با دانش و شناخت کافی از بستر های نیاز برای کسب و کار های مختلف و تخصیص و برنامه هدفمند برای موفقیت حداکثری کمپین تبلیغاتی شما در خدمت شماست.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید .